שירות לקוחות 1-700-554-477

מה זה תרופת OTC

סוגי התרופות

פרמקולוגיה היא תורה שקיימת מזה שנים רבות ובשנים האחרונות מדובר על תעשיית על, אולי המתפתחת ביותר בעולם כולו, במערב בפרט.

תוחלת החיים שלנו הולכת ועולה מדי שנה ולא מעט קרדיט זוקפת לזכותה תעשיית הפרמצבטיקה, בצדק. רקיחה של שיקויים ידועה לאדם עוד משחר ההיסטוריה, במיוחד כשדובר היה על מטרות ריפוי, אך לא רק. עם גילוי הפיניצלין לצד המהפכה התעשייתית הלכה וצמחה לה התעשייה המסחרית שמאפשרת כיום למליארדי תושבי העולם כולו להנות מאיכות חיים גבוהה יותר, בריאות טובה יותר ותוחלת חיים גבוהה הרבה יותר.

התחזיות מדברות על עלייה של מעבר למאה שנים בתוחלת חייו של הישראלי, וזאת כבר בקרב האנשים שכיום הם בני 20- 30.

את סך כל התרופות ניתן לחלק על פי קטגוריות שונות, כשאחת ההבחנות היא בין תרופות מרשם לבין תרופות שניתן לרכוש ללא מרשם רופא.

תרופות OTC- Over The Counter אלה התרופות שניתן לרכוש ללא מרשם ובשנים האחרונות מבחר התרופות שנכנסות תחת קטגוריה זו הולך וגדל. משמעות הדבר היא שלרשותו של האדם עומד מבחר ענק של פתרונות בהישג יד, ללא מגבלות, שיכולים לעזור ולהקל על חייו, הרגשתו ובריאותו באופן מיידי.

תרופות ללא מרשם (תלמ) אלה תרופות שאותן ניתן לרכוש בבתי המרקחת ובחנויות מורשות ללא צורך במרשם רופא, אך גם התרופות הללו נחלקות לכמה סוגים.

תרופות ללא מרשם מסוג P (Pharmacist) אלה תרופות המורשות למכירה מול רוקח מוסמך בלבד.

תרופות ללא מרשם מסוג GLS (General Sale) אלה תרופות שרכישתן אינה מחייבת רוקח מוסמך וניתן למצוא אותן על מדפי המרכולים גם מחוץ לבתי המרקחת ובחנויות המורשות למכור תרופות מטעם משרד הבריאות. לדוגמא, מוצרי דרמוקוסמטיקה למיניהם

תכשירים רפואיים, בין אם הם מיודעים לשימוש פנימי ובין אם מדובר על שימוש חיצוני, מכילים חומרים פעילים שעלולים לגרור תגובה אלרגית ותופעות לוואי. למרות שמדובר על תרופות שאינן מחייבות מרשם רופא חשוב מאד ליטול תרופות ותכשירים רפואיים בשיקול דעת, לקרוא את עלון השימוש ולהשמע להנחיות כפי שהן מופיעות בו.

דבר נוסף שחשוב להתייחס אליו בכובד ראש באשר לתרופות כולן, ואולי לתרופות ה OTC בפרט. אופן האחסון של התרופות הוא קריטי לפעילותן. במקרים רבים אנחנו עלולים להתייחס לתרופת התלמ כאל עוד מוצר מדף שאפשר להניחו איפה שמתחשק.

 

הוזלת עלויות

מטבע הדברים, עלויות תרופות ה OTC אינם זהים בכל נקודות המכירה. דרך אחת להוזיל עלויות היא באמצעות רכישה בבתי מרקחת שעובדים עם קופת החולים וזה רק בנקודות מכירה מסויימות, שם תוכלו להנות מהנחה תוך שימוש בכרטיס החבר שלכם.

אלטרנטיבה לכך היא רכישה באמצעות רשת האינטרנט שמאפשרת למשווק להציע ללקוחותיו מחירים זולים יותר מאלה של החנויות ובתי הפארם השונים.


 

 
מעקב אחרי הזמנות, דירוג מוצרים,יצירת רשימות, קניה מהירה ועוד...

הדואר האלקטרוני אינו תקין
הדואר האלקטרוני קיים
הסיסמה קצרה מדי
הסיסמה אינה זהה
יש להקיש סיסמה באנגלית ומספרים
יש להקיש סיסמה באנגלית ומספרים, 5-8 תווים
התקנון
הדואר האלקטרוני אינו תקין
משתמש לא קיים במערכת
הסיסמה שגויה - לשחזור הקש כאן
שכחתי סיסמא
או
אנחנו כאן כדי לענות לך על כל שאלה.
איך יתאים לך ליצור קשר?

שאלות נפוצות

הציצי כאן בשאלות והתשובות של בלה , לכל מה שצריך לדעת עלינו

ביטול הזמנה

למידע על ביטול הזמנה הקליקי כאן

מייל

לשליחת מייל, הקליקי כאן

שיחת טלפון

1-700-554-477

רוצה להחזיר מוצר

למידע על החזרת המוצר הקליקי כאן

מחפשת מוצר מסויים?

תני לנו לעבוד בשבילך הקליקי כאן